Aktuality Richarda Blatného

Zpět na přehled aktualit

19.10.2014

Trénink na 12 600 m - 11. klubová plavba Vrané - Praha

V neděli 19.10., k výročí bitvy u Lipsak, mě čas po více než měsíční pauze dovolil opět trochu delší trénink. Ráno jsem běžel z Braníka do Vraného za mlhy a šera, cesta sem mi trvala asi hodinu. Po vychladnutí pod zdymadlem a krátkém rozhovoru s místním rybářem a po jeho přání hezké plavby jsem se ponořil kolem 9:45 hod do chladné vody, byl trochu zvýšený stav, ve 12:50 hod jsem přistál za Barrandovským mostem na kótě říčního km 58,3.
Uplaval jsem tak 12,6 km - plavalo se hezky, voda byla příjemná, potkal jsem čtyři motorová plavidla a tři čluny, mlha se postupně protrhala a při doplavbě krásně vysvitlo slunce. Byl jsem překvapen, že se nikdo nekoupe za tak ideálních podmínek, bylo bezvětří a už ani neobtěžoval hmyz..... asi byli všichni zaneprázdněni.
Je možné, že se v dnešní době stává sport jen výsadou lidí neřešících existenční problémy? Nebo jsou lidé dnes už zchoulostivělí a líní? Nebo bez potřeby sportu? Těžko říci, možná od všeho trochu. Když jsem si vzpomněl na ranní zachumlané lidi na zastávkách v čepicích a dokonce v kuliších, musel jsem se smát.
Realizoval jsem tak 9. osobní plavbu na této trati v tomto roce z dosud 11 celkem realizovaných v rámci celého KLM.

Zpět na domovskou stránku