Aktuality Richarda Blatného

Zpět na přehled aktualit

28.9.2012

Podzimní tvrdší trénink KLM na 46 km

V pátek 28.9. přijel pan Blatný, předseda KLM, v 6:20 hod do Braníka, převlékl se do plavek a ještě za šera běžel do 12 km vzdáleného Vraného nad Vltavou. Přibližně v 8:20 hod zahájil plavbu od zdymadla a naříční kilometr 59,9 v Braníku doplaval přesně za 4 hodiny. Po krátké svačině totéž zopakoval ještě jednou a v 17:20 hod byl ostřejší trénink úspěšně ukončen. Za přibližně 9 hod čistého času zdolal 46 km, z toho 22 plavecky a 24 km běžecky. Celkem obstojný výkon v kategorii veteránů - "mladšího předdůchodového věku".
Perlička z akce: při první plavbě asi 400 m za zdymadlem v Modřanech na plavce troubil motorový člun a ostrý vltavský vlk na něho křičel, že překáží říční lodní dopravě. Při druhé plavbě plavec potkal stejné plavidlo asi 800 m před přehradou ve Vraném - vltavský vlk nevěřícně koukal, plavec prohlásil, že je výluka na dráze a proto se takto dostává do Prahy. Vltavský lodivod málem vypadl v šoku ze svého stroje...
Pan Blatný tak realizoval svou 9. a 10. letošní plavbu z Vraného do Braníka, když předtím vždy doběhl na místo startu.
Voda perfektní, čistá asi 14°C, ráno zataženo, odpoledne slunečno, vzduch v průběhu dne 9-26°C. Nádherný trénink v raném podzimu.

Zpět na domovskou stránku