Aktuality Richarda Blatného

Zpět na přehled aktualit

8.6.2014

Druhý trénink Braník - Vrané - Braník

Dnes jsme se sešli s Karlem v 6:45 hod v Braníku, Karel byl na místě již od šesti hodin - krmil mladou labutí rodinku.
Krátce před 7. hodinou jsme se vydali směr Vrané. Pod přehradu jsme doběhli v 8:45, po krátkém vychladnutí jsme začali plavat. Voda byla příjemná, asi 10°C teplá, ale proud byl malý. Karel, který to absolvoval už ve středu, předpověděl dlouhý boj. A měl pravdu. Plavalo se skvěle, ale za modřanským zdymadlem jsme toho měli dost. Karel ze středy a z namáhavého fyzického zaměstnání, já v posledním týdnu před plavbou vystoupal dohromady 10 000 schodů, dnes ráno jsem do sebe dostal jen tři margotky - začal se hlásit hrozný hlad. Karel se ubezpečil, zda chci plavat 600 m za místo našeho startu, ale postupně se mi vzdaloval, v cíli získal cca 300 m. Cítil jsem se hlady slabý jak moucha, přesto jsem dokončil. Za 5,5 hod jsme urazili asi 12,7 km po souši - včetně obejití zdymadla v Modřanech po náplavce a po doplavbě vrácením proti toku řeky k místu startu - uplavali jsme přesně 11 km, dohromady jsme se přemístili asi o 23,7 km.
Přestože byl nádherný tropický den - teplota vzduchu asi 32°C - voda za soutokem s Berounkou měla snad 18°C - po celé trase jsme neviděli žádné plavce, jen pár opalujících se ocákal u břehu...
Unavení, ale šťastní a spokojení jsme se rozloučili a rozjeli se za dalšími úkoly... Už nyní se těšíme na další společné tréninky.

Zpět na domovskou stránku