Aktuality Richarda Blatného

Zpět na přehled aktualit

19.9.2008

PUNKVA 2008 - informace a propozice

V neděli 5.října se koná 60.ročník Punkvy.
Prihlášky do 28.9.2008 u ing.Blatného. Budou se odesílat hromadně.
____________________________________________________________
TJ Lokomotiva - Ingstav Brno - oddíl dálkového a zimního plavání
P O Z V Á N Í
na slavnostní zahájení zimní sezóny v zimním plavání 2008 - 2009
60. Memoriál T. K. Divíška
28. Liškovu Punkvu
__________________________________________________________________________________
A. Všeobecná ustanovení:
1. Pořadatel plavby: Ředitelství Moravského krasu - Český ústav ochrany přírody, správa českých a moravských jeskyní v Blansku a TJ Lokomotiva Ingstav Brno, oddíl dálkového a zimního plavání, předseda Mgr. Michal Moravec
2. Ředitel: Mgr. Michal Moravec - předseda oddílu
3. Místo a datum: Punkevní jeskyně v Moravském krasu - Blansko,
neděle 5. října 2008 v 10,00 hodin.
4. Přihlášky: do 28. září 2008 zasílejte na adresu předsedy oddílu.
Obsahují jméno, příjmení, rok narození, podpis a razítko odpovědného pracovníka oddílu za výběr a připravenost plavců.
B. Technická ustanovení:
1. Doprava: Noclehy a dopravu z nádraží v Blansku k jeskyním /7 km/ nezajišťujeme. Dopravu k jeskyním zajišťuje "eko-vláček", jedoucí z odstavného parkoviště u Skalního mlýna. Účastníci plavby budou dopraveni zdarma po předložení registračního průkazu ČSPS.
2. Kontrola dokladů: od 8,30 do 9,30 hodin v označené místnosti se vchodem z vestibulu hlavní budovy /vlevo od vstupu výprav do jeskyní/. Kontroluje se platný registrační průkaz Svazu plaveckých sportů.
3. Startovné činí 70,-Kč. Všichni účastníci plavby obdrží diplom a stravenku na oběd v hodnotě 40,-Kč. Oběd je zajištěn v restauraci na Skalním mlýně - vydává se do 13,30 hodin.
4. Předpis: plave se v jeskyních podle platných řádů DZP, pro Punkvu a podle instrukcí oznámených před plavbou.
5. Trať: plave se jednotná trať 300 metrů od "jezírka Hastrman". Pro začátečníky trať 100 metrů hlaste při prezentaci. Cíl je před vjezdem do jeskyně. Nutno mít sebou plaveckou čepičku, obuv do vody a sportovní soupravu. Dále obal na svršky, které doprovodná loď odveze plavcům do cíle před jeskyni.
6. Bezpečnost plavců: plavci se ve dvojicích na povel startéra spustí opatrně z lodi /neskáčí!/ do Punkvy. Plavou v odstupech asi 3 metrů stále bez předplavávání za sebou a vzájemně se zajišťují. Za každou skupinou odjíždí i prázdný člun. Vstup do lodí je povolen pouze plavcům. Ostatní doprovod může očekávat účastníky plavby před jeskyněmi u přístaviště člunů.
C. Ostatní:
POZOR – V letošním jubilejním ročníku se plavci po nástupu shromáždí u vchodu do Punkevní jeskyně. Rozděleni do třech skupin absolvují prohlídku jeskyní a shromáždí se na dně propasti Macocha. Odtud je zavezou lodičky do prostoru startu.

V Brně 1. září 2008 Mgr. Michal Moravec
předseda oddílu

Zpět na domovskou stránku